Česky English

 Ubytování v Penzionu ve vinném sklípku pod pyramidou u Vlasty Šoupalové pro nás bylo velmi krásným zážitkem. Vesnička Moravská nová ves se zotavuje z následků ničivého tornáda už druhým rokem ale je velmi  malebná a místo, kde je penzion umístěný je jako z filmu, stylové domečky- vinné sklípky, příjemná atmosféra. Hned první večer nás Vlasta vzala do termálního pramene v blízkém městečku Pasohlávky a také na prohlídku města Mikulov. Po návratu  do penzionu jsme si užili  ochutnávku vynikajících vín. Velmi nás překvapila jejich kvalita, většina vín je chemicky nestabilizovaných  a na chuti je to velmi poznat, jak jsou svěží a chutnají skvěle. Spaní v přírodním  areálu  a cvičeni jógy  v pyramidě pod vedením zkušené cvičitelky přispělo k příjemnému uvolnění a harmonizaci organismu. Toto místo doporučuji všem, kteří hledají místo pro cvičení a relax, prostor pyramidy k tomu zcela vybízí. Také se zde nachází krytá pergolou velká zahradní terasa s pěkným výhledem, krbem a  barem k přípravě občerstvení. Připomínalo nám to, jak když cestujeme někde v cizí exotické zemi, interiér i zahrada jsou udělané velmi vkusně, dokážu si představit setkat se v tomto prostoru se spoustou zajímavých lidí. Další den nám Vlasta udělala terapii ušními svícemi a masáže hlavy. Vzala nás na výlety do Plžů, do skanzenu a krásné platanové aleje  ve Strážnici.. Místo je lokalizováno velmi blízko slovenských a rakouských hranic, takže se dá více objevovat tento kout Moravy nejlépe kolmo po husté síti cyklostezek projíždět  nejen právěpo  na Moravě, ale i na sousedním Slovensku,či v  Rakousku a dá se jet velmi pohodlně a rychle na výlet jak do Bratislavy, tak do Vídně. Pobyt všem vřele doporučuji.

Petuka Arcimovičová
 
S kamarádkou jsme zvolily pobyt v Moravské Nové Vsi v penzionu pod pyramidou již podruhé. Podobně jako zraje víno, i tento opakovaný zážitek byl o něco lepší.
Sklípek se nachází v ulici Výmol stranou od hlavní cesty od nádraží. I těžší tašku sem donesete do deseti minut a ještě si užijete v kuriozním podchodu, který je dlouhý a nízký a děti si v něm rády zakřičí.
V řadě domů, kde tušíte pod každým vinný sklep, patří ten nejvíc romantický paní Vlastě. Ta vás přivítá štamprličkou domácího likéru či slivovičky, a pak už jako byste přijeli do náruče maminky. Poradí vám, kam se podívat, zamluví u sousedů ještě něco navíc , každé ráno si můžete uvařit dobrou snídani v letním baru na zastřešené terase obklopené krásnou kvetoucí zahradou. Tento prostor, na jehož vrcholu je opravdu průhledná pyramida, do které vedou schody a dá se tam ležet či cvičit nebo provádět ozdravné procedury přímo s paní Vlastou, je vám k dispozici, kdykoliv jdete na pokoj. Vede sem zadní schodiště. Takže jsou to jako by dva světy. Sklípek s degustací, písničkou a sklenkou vína a pospolitost sousedů zepředu a oáza relaxace pod pyramidou zezadu objektu.
Vřele doporučujeme v každé roční době.
Blanka a Jana z Vysočiny.